Uwaga!

Zapraszamy

na DRZWI OTWARTE

w Szkole Podstawowej

im. Mikołaja Kopernika

w Wysocku Małym dzieci przedszkolne oraz przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami

21 lutego 2019r. w godz. 15.00 – 17.00

Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole?

 1. Pracują w niej nauczyciele – przyjaciele dzieci.
 2. Rodzice i uczniowie są partnerami szkoły.
 3. Wspomagamy w rozwoju każde dziecko:
 • zajęcia logopedyczne, wyrównawcze, korekcyjne, wg potrzeb
 • zajęcia rozwijające zainteresowania, pasje,
 • realizacja różnorodnych projektów
 1. Posiadamy doskonałą bazę dydaktyczną:
 • sale interaktywne,
 • nowoczesne pomoce dydaktyczne,
 • rozbudowaną bazę sportową.
 1. Zapewniamy opiekę świetlicową do godz. 16.00
 2. Umożliwiamy zakup obiadów.

Jesteśmy szkołą środowiskową, bezpieczną

i przyjazną.

 W dniach 18 – 20.06 2013r. klasa III Gimnazjum w Wysocku Małym była na wycieczce krajoznawczej w Kotlinie Jeleniogórskiej. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy po drodze Kościół Pokoju w Jaworze oraz zamek w Bolkowie. Po przyjeździe do Piechowic koło Szklarskiej Poręby nastąpiło zakwaterowanie, następnie zjedliśmy obiadokolację i zaczęliśmy zwiedzać okolicę, m.in. głaz „Chybotek”. Wieczorem było ognisko i pieczenie kiełbasek. Drugi dzień rozpoczął się od zdobycia Śnieżki. Trochę nas to kosztowało sił. Później były jeszcze wodospady „Kamieńczyk” i „Szklarka” oraz świątynia Wang. Wieczorem, po regeneracji, bawiliśmy się na dyskotece. Trzeci dzień to wyjazd z pensjonatu i zwiedzanie huty szkła „Julia” w Szklarskiej Porębie. Droga powrotna minęła bardzo szybko i już byliśmy w objęciach stęsknionych rodziców. Jeszcze tam wrócimy! Dziękujemy naszym opiekunkom p. I. Krysik i D. Kittler oraz naszemu wychowawcy p. H. Duczmalowi za wspaniałą wycieczkę.

Zobacz zdjęcia

   W poniedziałek 24 czerwca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją , Gronem Pedagogicznym i przedstawicielami Rady Rodziców wzięli udział w dziękczynnej mszy świętej na zakończenie roku szkolnego 2012/2013, która odprawiona została w kościele parafialnym w Wysocku Wielkim. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz Dariusz Brylak – kapłan, który w naszej szkole uczy religii klasy gimnazjalne.
Lektorzy – uczniowie gimnazjum- odczytali teksty z Pisma Świętego,  a ich młodsi koledzy z klasy drugiej uroczyście odśpiewali psalm responsoryjny. Oprawę muzyczną Liturgii przygotowali uczniowie ze scholii parafialnej, dobierając pieśni odpowiednie do okresu liturgicznego. W modlitwie powszechnej uczniowie dziękowali za wszystkie łaski otrzymane w ciągu roku szkolnego, za nauczycieli, którym zawdzięczają trud przekazywania wiedzy i prosili Boga o bezpieczne, szczęśliwe wakacje.  Na uwagę zasługuje fakt, iż we mszy świętej wzięli udział członkowie pocztu sztandarowego wraz ze sztandarem naszej szkoły.
Na zakończenie nabożeństwa, głos zabrał proboszcz parafii Wysocko Wielkie ksiądz kanonik Jan Henryk Witkowski, który życzył wszystkim szczęśliwych, beztroskich, pełnych słońca wakacji i odpoczynku, który pomoże nabrać sił do dalszej nauki 

   Zobacz zdjęcia

 

W piątek, 14 czerwca 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej: Marcin Górski z kl. V, Aleksandra Figiel z kl. VI, Klaudia Kaczmarek z kl. VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim o Złote Pióro Wójta Gminy Przygodzice organizowanym przez Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim.
Wymienieni uczniowie są laureatami w/w konkursu na szczeblu szkoły i reprezentowali naszą placówkę w etapie gminnym. Do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego P. I. Dymarczyk i P. E. Cieluch.
Mimo pełnego zaangażowania i solidnego przygotowania do konkursu naszym uczniom nie udało się zająć „medalowej” pozycji. Konkurencja była spora, a główną nagrodę – Złote Pióro ufundowane przez Wójta Gminy Przygodzice P. Krzysztofa Rasiaka zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Przygodzicach Ewelina Lewandowska, która konkursowe dyktando napisała bezbłędnie!
Zwyciężczyni gratulujemy wygranej, a naszym reprezentantom dziękujemy za walkę i obiecujemy trzymać kciuki w przyszłym roku.

   Zobacz zdjęcia

schronisko

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko w Wysocku Wielkim. Zbieraliśmy karmę dla psiaków oraz ręczniki i materiały higieniczne potrzebne do pielęgnacji psów w Schronisku. 14 czerwca z wizytą do Schroniska pojechały przedstawicielki Szkolnego Wolontariatu: Iga Brychcy, Kinga Gąsiorek, Iga Koryciak i Natalia Kubiak. Dziewczyny przekazały zebrane materiały i spędziły kilka godzin na spacerach z pieskami po okolicy. Wolontariuszki przekonały się raz jeszcze, jak bardzo ich czas potrzebny jest opuszczonym zwierzętom. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzania Schroniska. Możecie spróbować swoich sił jako wolontariusze i wyprowadzać psy na spacery, tym bardziej, że zbliżają się wakacje.

Możecie odwiedzać stronę internetową Schroniska www.ostrowschronisko.pl, a na facebook’u znaleźć zdjęcia niektórych psów przeznaczonych do adopcji. Może wspólnie znajdziemy dla nich nowe domy.

Pamiętajcie! Wystarczą chęci aby pomagać!

                               Zobacz zdjęcia

 

12 czerwca 2013 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią E. Cieluch i opiekunami p. I. Krysik i p. P. Szkudlarkiem wzięli udział w jednodniowej wycieczce klasowej do Poznania.
Po kilku deszczowych dniach, ranek powitał nas piękną, słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam przez cały dzień.
Głównym celem naszego wyjazdu była wizyta w Teatrze Wielkim w Poznaniu i udział w przedstawieniu operowym „Piotruś i wilki”.
Z niecierpliwością czekaliśmy na to wydarzenie, bo dla wszystkich uczniów, była to pierwsza wizyta w operze. Byliśmy ciekawi, jak prezentuje się wnętrze teatru, czy usłyszymy muzykę graną „na żywo” przez orkiestrę, czy spodoba nam się śpiew operowy?
Po krótkim spacerze ulicami poznańskiej Starówki udaliśmy się do gmachu Teatru Wielkiego. Zajęliśmy wyznaczone miejsca i oczekiwaliśmy na rozpoczęcie przedstawienia.Okazało się, że sztuka przygotowana zastała z myślą o młodym odbiorcy, a narratorzy komentowali w to, co działo się na scenie. W ten sposób sztuka zrozumiana została przez nas wszystkich.

Przedstawienie bardzo nam się podobało, chociaż z pewnością byli wśród nas tacy, którzy marzyli tylko o tym, by wreszcie pojechać na poznańska Maltę ,która była kolejnym punktem naszej wycieczki. To właśnie w Termach Maltańskich spędziliśmy kolejne trzy godziny naszego pobytu w Poznaniu. Baseny, sztuczna fala, różnego rodzaju zjeżdżalnie i kąpiele słoneczne sprawiły , że czas w Aquaparku szybko minął i musieliśmy wracać do domu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w restauracji Mc Donald, ponieważ głód dawał się nam wszystkim porządnie we znaki.

We wczesnych godzinach wieczornych zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Wysocka, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.

   Zobacz zdjęcia

 

12 czerwca 2013r. uczniowie klasy I gimnazjum pojechali na wycieczkę do Kalisza. Już od rana piękna pogoda zapowiadała udany dzień. Kalisz nazywany „Najstarszym miastem Polski” pokazał nam swoje dawne i nowoczesne oblicze. Spacer po ulicy Staromiejskiej, Moście Kamiennym, Rynku Głównym, ulicy Zamkowej, zwiedzenie Sanktuarium św. Józefa, murów obronnych miasta i Baszty Dorotki były pierwszym punktem wyprawy. Na rynku spotkała nas niespodzianka – mieliśmy okazję porozmawiać i sfotografować się ze znanym aktorem i satyrykiem – Jerzym Kryszakiem. Potem w kinie 3D obejrzeliśmy film akcji „Szybcy i wściekli”, a następnie nadszedł czas na spotkanie z historią pierwszych Piastów w grodzie na Zawodziu. Dotarliśmy tam płynąc Prosną, wspaniałą, stylizowaną łodzią wraz z przewodnikiem. W samym grodzie oprócz historycznych opowieści czekały na nas zabawy: strzelanie z łuku, bitwy dawnych wojów, łowienie ryb, pisanie piórem. Pełni wrażeń wróciliśmy statkiem do przystani pod teatrem, a stamtąd już autobusem „M” udaliśmy się do Ostrowa.
I kto powiedział, że blisko nie może być ciekawie? Zaczynajcie od poznawania własnego regionu!
Opiekunami i pomysłodawcami wycieczki byli Dorota Kittler i Hieronim Duczmal.                                

Zobacz zdjęcia

 

W czwartek, 06 czerwca 2013 r. uczniowie kl. IV i V wraz z opiekunami p. E. Cieluch, p. J. Perz i p. P. Wróblewskim wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem Marcinem Pałaszem. Spotkanie zorganizowane zostało przez Bibliotekę Gminną w Wysocku Wielkim, z którą nasza szkoła współpracuje już od wielu lat uczestnicząc w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych przez ten ośrodek kultury.
Marcin Pałasz jest młodym, choć bardzo już utytułowanym autorem książek dla dzieci, które cieszą się wielkim uznaniem krytyków i popularnością wśród młodych czytelników. Autor z wielkim poczuciem humoru opowiadał o początkach swojej przygody z pisaniem, o życiu, z którego czerpie inspiracje w swojej pracy twórczej, o radości, jaką daje mu możliwość spotykania się z dziećmi i pisania dla dzieci. Zdradził też sekret swojej bezgranicznej miłości do … Elfa, czworonożnego przyjaciela, którego pokochał kilka lat temu.
Pisarz ochoczo odpowiadał na pytania zadawane mu przez młodych czytelników i udzielał chętnym swojego autografu. Marcin Pałasz tak barwnie opowiadał o swojej twórczości, że wielu uczniów postanowiło natychmiast wypożyczyć lub zakupić jego książki, w przekonaniu, że ich lektura będzie wspaniałą rozrywką i niezapomnianą przygodą.

   Zobacz zdjęcia