W minionym tygodniu gościem w naszym przedszkolu była Pani Anna Idzior - pielęgniarka pracująca na oddziale ratunkowym, mająca doświadczenie w ratownictwie medycznym. Prywatnie jest strażakiem ochotnikiem OSP Smardów. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się podczas wypadku lub sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplomy Małego Ratownika. To było bardzo miłe i ważne spotkanie.

  • IMG20230927092839
  • IMG20230927093143
  • IMG20230927093411
  • IMG20230927093435
  • IMG20230927093906
  • IMG20230927094111
  • IMG20230927094838
  • IMG20230927095256
  • IMG20230927095347
  • IMG20230927095448
  • IMG20230927095656
  • IMG20230927095732
  • IMG20230927095844
  • IMG20230927100241
  • IMG20230927100253
  • IMG20230927100312
  • IMG20230927100941