27 września 2024r przedszkolacy obchodzili Światowy Dzień Jabłka.
Celem naszych działań było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin i wartości odżywczych.
Świętowanie w grupie Słoneczka rozpoczęliśmy od rozmów na temat wyglądu, kolorów, kształtu jabłek oraz poznaliśmy różne jabłkowe przetwory.
W grupie Gwiazdeczki były też zdrowe chipsy jabłkowe, zawody, a na koniec wszystkie jabłuszka umyte i pokrojone były zdrowym deserkiem dla przedszkolaków.
Zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka-były piosenki, zabawy ruchowe i matematyczne.
To był smaczny, jabłkowy dzień!



.png)
