W październiku przedszkolacy z grupy Słoneczka rozpoczęły swoją przygodę z innowacją przyrodniczą pt. „ Mali przyjaciele przyrody”. Podczas jej trwania dzieci celebrować będą dni szczególne o charakterze ekologicznym. Już od najmłodszych lat należy kształtować postawę ekologiczną, a wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na tego typu działania. Pierwszym z obchodzonych wydarzeń był Dzień Drzewa. To ważne święto przypomina nam o znaczeniu drzew dla życia ludzi, zwierząt, przyrody i dla całej naszej planety. W tym dniu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Słoneczka z uwagą słuchały jak ważne dla ludzi i przyrody są drzewa, wykonywały wspólny plakat z użyciem liści, składały puzzle, ćwiczyły zręczność oraz miały okazję przejść ścieżką sensoryczną z liści, gałązek i szyszek. Dzień zakończył spacer połączony z obserwacją przyrody i zabawą wśród jesiennych liści.

  • 465285011_1068338061753176_5967777373177806233_n
  • 465382216_1068338155086500_2036579887047592075_n
  • 465553745_1068338375086478_8579681912355537394_n
  • 465580388_1068337958419853_7403793587287886049_n
  • 465591989_1068338208419828_7622457827414599506_n
  • 465771351_1068338328419816_1240792488536660733_n