W październiku przedszkolacy z grupy Słoneczka rozpoczęły swoją przygodę z innowacją przyrodniczą pt. „ Mali przyjaciele przyrody”. Podczas jej trwania dzieci celebrować będą dni szczególne o charakterze ekologicznym. Już od najmłodszych lat należy kształtować postawę ekologiczną, a wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na tego typu działania. Pierwszym z obchodzonych wydarzeń był Dzień Drzewa. To ważne święto przypomina nam o znaczeniu drzew dla życia ludzi, zwierząt, przyrody i dla całej naszej planety. W tym dniu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Słoneczka z uwagą słuchały jak ważne dla ludzi i przyrody są drzewa, wykonywały wspólny plakat z użyciem liści, składały puzzle, ćwiczyły zręczność oraz miały okazję przejść ścieżką sensoryczną z liści, gałązek i szyszek. Dzień zakończył spacer połączony z obserwacją przyrody i zabawą wśród jesiennych liści.



.png)
