W marcu przedszkolaki z grupy Słoneczka obchodziły Dzień Wody. To święto, które ma uświadomić jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Maluchy bardzo poważnie podeszły do rozmowy o tym, jak potrzebna jest nam woda na co dzień, rozwiązywały zagadki dźwiękowe oraz liczyły kropelki ukryte w butelkach. Największym zaciekawieniem dla nich były przeprowadzane eksperymenty - co pływa, co tonie, co rozpuszcza się w wodzie, jak woda zmienia kolor, jak dzięki wodzie rozkwitają papierowe kwiaty. Na koniec dnia Słoneczka wykonały pracę plastyczną - deszczową chmurkę.



.png)
