Dziś w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Jeża! Przedszkolaki wyruszyły śladami małego jeżyka, wykonując zadania i zbierając kolce, aż dotarły do jego ostoi. Tam wspólnie przyczepiliśmy jeżykowi kolce i uroczyście otworzyliśmy ścieżkę sensoryczną. W sali dzieci tworzyły piękne prace plastyczne oraz poznały wiele ciekawostek o życiu jeży. Dzięki wspólnej zabawie dowiedziały się, jak ważną rolę te pożyteczne zwierzątka odgrywają w przyrodzie.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkoły oficjalnie otwarły Ostoję Jeża, którą przez wiele tygodni budowali Rodzice, tworząc ścieżkę sensoryczną obsadzoną miododajnymi kwiatami. W ramach projektu, na który aktywni rodzice pozyskali aż 7 800 złotych, zakupione zostały domki dla jeży, karmniki, budki lęgowe dla ptaków i schronienia dla pszczół.



.png)
