Deklaracja dostępności dotyczy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej zs-wysockomale.edu.pl

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa nie jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Planowana jest przebudowa strony pod kątem dostosowania jej zasobów do standardów WCAG 2.1.

Dostępność architektoniczna

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika mieści się w Wysocku Małym przy ulicy Kościelnej 22

1) Budynek 3-kondygnacyjny dla celów dydaktycznych( wewnętrzne schody ) pomieszczenia administracyjne na I piętrze, biblioteka szkolna w budynku jednopiętrowym, sala gimnastyczna.

2) Dwa wejścia główne od ulicy Kościelnej, kilkunastostopniowe schody bez podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami.

3) Dwa wejścia od podwórza szkolnego , jedno bez schodów z poziomu chodnika na korytarz oraz wejście do sali gimnastycznej od ul. Górnej –z poziomu chodnika- umożliwiające wjazd osobom z niepełnosprawnościami.

4) Szkoła nie posiada wind.

5) Wśród miejsc parkingowych nie wyznaczono miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Informacje dodatkowe Klient może komunikować się ze szkołą:

  • telefonicznie: 62 5926977
  • faksem: 625926977
  • listownie (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika ul.Kościelna 22 63-421 Wysocko Małe),
  • przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie ma możliwości wykorzystania zdalnego dostępu online do usługi tłumacza przez strony internetowe i aplikacje. W budynku nie znajdują się urządzenia lub inne środki techniczne do obsługi osób słabo słyszących, w tym pętla indukcyjna, system FM, system IR lub system Bluetooth. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących Do budynku i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem

Raport dostępności Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym: sprawdź raport