Dzięki współpracy Publiczno-Szkolnej Biblioteki z Zespołem Szkół w Wysocku Małym w dniu 10 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie gimnazjalistów z znanym podróżnikiem Romanem Pankiewiczem. Obieżyświata w Wysocku Małym promował swoją książkę ,,Islandia: Trzeci żywioł”. Podczas spotkania autor wzbudził wielkie zainteresowanie  uczniów, opowiadając w niezwykle barwny i ciekawy sposób o Islandii, w której spędził trzy lata swego życia. Spotkanie miało szczególną wartość edukacyjną,  w przystępnej formie przedstawione zostały informacje o kraju, który pełen jest tajemnic i nieodkrytych przez Europejczyków cudów. Wypowiedzi globtrotera uzupełniał pokaz zdjęć na tablicy multimedialnej.Autor przekonywał także obecną na widowni młodzież,  jak istotne w życiu jest uczenie się języków obcych, które pomagają w komunikacji z ciekawymi ludźmi, w podróżowaniu i w dostaniu wymarzonej pracy.Podczas spotkania można było nabyć książkę z dedykacją oraz porozmawiać z autorem. Z pewnością poznanie znanego podróżnika rozbudziło w uczniach chęć dalekich podróży i naukę języków obcych.

line-height: 18pt; text-indent: 35.4pt; font-size: 11px;