7 kwietnia członkowie Szkolnego Koła Naukowegow w ramach projektu Akademia Uczniowska realizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej uczestniczyli w Festiwalu Uczniowskiej Nauki w Poznaniu. W trakcie FUN uczniowie zademonstrowali działanie praw fizycznych w prostych zabawkach. Oprócz własnej prezentacji młodzi naukowcy mieli okazję obserwować demonstaracje i doświadczenia chemiczne i fizyczne uczniów z całej Wielkopolski, wysłuchać wykładu naukowego  popartego eksperymentami chemicznymi. Celem Festiwalu Uczniowskiej Nauki był rozwój kompetencji kluczowych uczniów poprzez wspólną prezentację własnych doświadczeń rówieśnikom, nauczycielom i gościom festiwalu. Stanowił on przestrzeń do pokazania osiągnięć uczniów i szkół. W trakcie FUN uczniowie zademonstrowali oryginalne pomysły rozwiązania problemów badawczych, samodzielnie zaprezentowali eksperymenty i zdobyli nową wiedzę z dziedziny nauk matematyczno-przyrodniczych.
Opiekunami młodzieży byli Rafał Jakubowski i Dorota Kittler.