W dniu 18 września 2014r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Mariolą Roszak – Cholewką i Urszulą Leśną uczestniczyli w pieszej wycieczce na „Górecznik”. W drodze odwiedzili Chatę Regionalną w Przygodzicach. Pan Przemysław Kaźmierczak oprowadził uczniów, zapoznał ich z historią regionu oraz pokazał eksponaty znajdujące się w dyspozycji Chaty Regionalnej. W nagrodę za dobre zachowanie uczniowie otrzymali po czekoladzie. Następnie grupa udała się na „Górecznik” gdzie z zainteresowaniem zwiedzali następujące ścieżki edukacyjne: "Dawne rolnictwo w dolinie Baryczy"- dzieci poznały historię, legendy, maszyny i sprzęt rolniczy oraz elementy wyposażenia dawnej chaty, a także gatunki ryb żyjące w naszych stawach, "Owadzi mikrokosmos" gdzie mogły poznać niesamowity świat owadów, "Ssaki w zagrodach" uczniowie poznali wybrane zwierzęta gospodarskie. "Leśne kapelusze" czyli Królestwo grzybów, gdzie w ciekawy sposób można nauczyć odróżniać grzyby jadalne od trujących.
Jednak największą atrakcją był nowy plac zabaw, z którego dzieci mogły skorzystać.