W dniach 3 - 4 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność poznawać stolicę Polski - Warszawę. Dzięki udanej współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym mogliśmy poznać heroiczną historię Polaków i dumnej Warszawy zwiedzając m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego, zasłuchać się w mazurkach Chopina, korzystając z ineraktywnej, nowoczesnej wystawy pamiątek po wspaniałym polskim kompozytorze w Muzeum Chopina oraz wraz z przewodnikiem spacerować Traktem Królewskim podziwiająć Stare Miasto, Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Pomnik Nieznanego Żołnierza. Naszym założeniem było również, aby podziwiać uroki miasta, spacerując niespiesznie malowniczymi uliczkami starej Warszawy wieczorem. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć pokaz fontann w Multimedialnym Parku Fontann, zjeść pyszne lody pod Kolumną Zygmunta, obejrzeć pokaz żywych ogni i przejść się wzdłuż pięknie oświetlonych murów starego miasta aż do Barbakanu. Cudowna pogoda, świetnie zlokalizowany i wygodny nocleg, wyborne humory i dobrze skomponowany program wycieczki sprawił, że już w autokarze, w drodze powrotnej z przyjemnością nuciliśmy starą, niezapomnianą piosenkę "Warszawa da się lubić..."