Projekt COMENIUS – z wizytą w szkole ITIS ARMELLINI

 

   Projekt „Smarthome-be online for our commonEuropean home” nabrał tempa. W maju grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły realizowała trzeci etap projektu, którym był tygodniowy pobyt w szkole partnerskiej ITIS ARMELLINI w Rzymie. W grupie uczniów znaleźli się: Wiktoria Fabianowska, Agata Lorenz, Weronika Kaczmarek, Patrycja Płomińska, Szymon Piotrowiak oraz Filip Kołodziejczyk. Włoscy koordynatorzy projektu zadbali o to, aby wyjazd był satysfakcjonujący dla uczniów pod każdym względem. 

Zobacz zdjęcia

Młodzież z Niemiec, Finlandii, Polski, Włoch, Hiszpanii i Turcji została podzielona na sześć grup warsztatowych, aby podczas tygodniowego pobytu dzielić się wiedzą na temat nowych technologii, kultury swoich krajów, pracować wspólnie nad kolejnymi zadaniami projektowymi i prezentować je na forum wszystkich uczestników wyjazdu. Podczas tych spotkań zawiązało się wiele ciekawych relacji, międzynarodowych znajomości, a nawet przyjaźni. Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że nauka języka angielskiego ma wartość użytkową a nowe technologie mogą być źródłem ciekawych informacji i nowych rozwiązań.

Koordynatorzy projektu podsumowali dotychczasowe działania, kontynuowali pracę nad ankietą online dotyczącą nowych technologii, ustalili szczegóły przeprowadzenia ankiety i sposób analizowania wyników. Przedstawione zostało też logo naszego projektu a następnie umieszczone na stronie internetowej i na wspólnym serwerze.

Włoscy gospodarze uatrakcyjniali nasze popołudnia i zaprosili wszystkich uczestników do wspólnego zwiedzania Rzymu. Dzięki temu zobaczyliśmy wiele fantastycznych miejsc, takich jak: starożytne Forum Romanum oraz Koloseum, plac Piazza Navona, Fontannę di Fiumi, Kościół Św. Agnieszki i Św. Augustyna z przepięknymi obrazami Caravaggio, Panteon, Bazylikę Matki Boskiej Mniejszej, Bazylikę Św. Jana na Lateranie, Kapitol, Fontannę di Trevi czy Plac Hiszpański. Mogliśmy również wziąć udział w spotkaniu z Ojcem Świętym na placu przed Bazyliką Św. Piotra.

Na zakończenie międzynarodowego spotkania organizatorzy zaplanowali wspaniały koncert. W koncercie wzięli udział zarówno uczniowie i nauczyciele szkoły ITIS ARMELLINI jak i goście ze szkół partnerskich. Naszą szkołę reprezentował Filip Kołodziejczyk, który wykonał dwa utwory z własnym akompaniamentem gitarowym : „Zanim pójdę” w języku polskim oraz „Hallelujah” w języku angielskim. Finałem koncertu było wykonanie przez wszystkich zebranych piosenki Auld Lang Syne w kilku językach a dopełnieniem całego wydarzenia okazały się przysmaki kuchni włoskiej serwowane przez rodziców uczniów szkoły Armellini.

Wyjazd do Rzymu był dla wszystkich niesamowitym doświadczeniem językowym i kulturowym. Wróciliśmy z walizkami pełnymi pięknych wspomnień i wzruszeń. Naszą relację z pobytu przedstawiliśmy uczniom i nauczycielom gimnazjum 28 maja na spotkaniu podsumowującym ten etap projektu. Kolejne zadania zostały też przekazane do realizacji uczniom gimnazjum, a już wkrótce następny zespół wyruszy w drogę do Lieksy i naszych fińskich przyjaciół. Mamy nadzieję, że kolejna podróż w ramach projektu Comenius-Partnerskie Projekty Szkół będzie również obfitowała w niezwykłe wydarzenia, ciekawe spotkania i okaże się wspaniałą przygodą.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który przygotowaliśmy na potrzeby wyjazdu do Włoch

i  prezentowaliśmy pozostałym uczestnikom:  https://www.youtube.com/watch?v=fkLTad_tfzw

 
Jesteś tutaj: Strona główna Projekty Projekt COMENIUS – z wizytą w szkole ITIS ARMELLINI