Dnia 21 października o godzinie 10:30 nastąpił długo oczekiwany moment. Wszyscy przybyli goście tłumnie wypełnili swoją obecnością salę gimnastyczną i przy pierwszych dźwiękach poloneza ich oczy były skierowane w stronę 39 pierwszoklasistów. Uczniowie klas Ia oraz Ib rozpoczęli długo przygotowywany występ polskim tańcem narodowym, doprowadzając wielu z przybyłych rodziców do wzruszenia. Gdy ucichły pierwsze gromkie brawa rozpoczęła się część artystyczna. Tegoroczni pierwszoklasiści wybrali się w podróż do królestwa nauki, gdzie mieli okazję zobaczyć rycerską walkę oraz odwiedzić cztery krainy – Krainę Muzyki, Krainę Mądrości, Krainę Pracowitości oraz Krainę Miłości. W każdej z krain musieli wykonać trudne zadania, które przybliżały ich do zostania pełnoprawnymi uczniami. Pierwszoklasistom udało się zebrać wszystkie skarby, dzięki czemu Dobra Wróżka mogła użyć swoich czarów i zamienić ich w prawdziwych uczniów. Tak przygotowani i obsypani magicznym pyłkiem mogli złożyć uroczyste ślubowanie i być pasowani przy pomocy wielkiego ołówka przez dyrektor szkoły Irenę Dymarczyk. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się rogi obfitości oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.