alt>

O tym jak trudno jest wybrać szkołę ponadgimnazjalną najlepiej wiedzą chyba tyko uczniowie klasy III gimnazjum. Gdzie iść dalej? Do liceum, technikum czy szkoły zawodowej? Jaki wybrać kierunek, profil? Decyzja ta może mieć wpływ na dalsze ich życie. To właśnie z myślą o uczniach kasy trzeciej 21 marca 2011r. odbyła się nietypowa lekcja. Tym razem zajęć nie prowadził żaden z uczących w szkole nauczycieli, tylko specjalista od doradztwa zawodowego. Dzięki dwugodzinnym zajęciom trzecioklasiści mogli lepiej poznać samego siebie, poznać swoje słabe i silne strony. Specjalistyczne testy, które uczniowie rozwiązywali, pozwoliły im lepiej poznać specyfikę różnych zawodów. Doradca zawodowy scharakteryzował także obraz szkół średnich i zawodowych w naszym regionie.

Pomocny w wyborze przyszłej szkoły był także wyjazd najstarszych uczniów naszej szkoły na XII Targi Edukacyjne w Ostrowie Wielkopolskim organizowane przez Zespół Szkół Technicznych(popularny ZAP). Na targach swoje stanowiska miały wszystkie szkoły z powiatu ostrowskiego, które są otwarte dla naszych trzecioklasistów. Dzięki tym działaniom niektórzy gimnazjaliści są już zdecydowania do której szkoły pójdą i czym będą się zajmować w przyszłości.