Siedmiu instruktorów programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadziło dla nauczycieli powiatu ostrowskiego nieodpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie odbyło się w naszej szkole i wzbogaciło nauczycieli w wiedzę i umiejętności niezbędne przy ratowaniu życia ludzkiego..

Nauczyciele pod okiem profesjonalistów uczyli się wykonywać masaż serca, sztuczne oddychanie i reagować zgodnie z przyjętymi procedurami w trakcie wypadku. Dzięki Fundacji Jurka Owsiaka szkoły uczestniczące w szkoleniu otrzymały materiały dydaktyczne (sprzęt w postaci fantomów, filmy dydaktyczne i podręczniki dla nauczycieli i uczniów) o łącznej kwocie 50 tysięcy złotych.