Po raz 53. w dniach 11–13 września 2014 r. odbył się Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska”. W tym roku meta znajdowała się przy pałacu Radziwiłłów w Antoninie i jego otoczeniu parkowym. Organizatorem rajdu było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Ostrowie Wielkopolskim. Rajd, jak co roku, miał na celu upamiętnienie pobytu Fryderyka Chopina w Antoninie, rozpowszechnienie walorów turystyczno-krajoznawczych południowej Wielkopolski, a okolic Antonina i Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy w szczególności.

W rajdzie wzięło udział około 1000 uczestników z różnych stron Polski, ale w większości z Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego. Do dyspozycji uczestników były trasy piesze, rowerowe i konne. Duża grupa rajdowiczów wybrała trasy dowolne. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom znaczek rajdowy, tradycyjny posiłek turystyczny, czyli pyszną grochówkę, potwierdzenie punktów na odznaki turystyczne, udział w konkursach.

Chopinowski Rajd rozpoczyna każdego roku kalendarz szkolnych wypraw pieszych i rowerowych. Grupa z Wysocka Małego, licząca w tym roku osiemnaścioro uczniów, uczestniczyła w rajdzie 13 września, w niedzielę. Nasza trasa spod szkoły do Antonina wiodła przez Dębnicę i Czarnylas. Tego dnia pokonaliśmy ponad trzydzieści kilometrów. Tradycyjnie już jechali z nami absolwenci. Niektórzy uczniowie naszej szkoły trasę pokonali konno. Opiekunami rajdu byli: Marek Pawlicki, Paweł Wróblewski i Piotr Szkudlarek