W czwartek 18 czerwca w Zespole Szkół w Chynowej odbył się konkurs recytatorski, do którego zaproszono uczniów szkół podstawowych naszej gminy, których pasją jest język angielski. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VI – Sandra Strzelczak i Julita Sierakowska. Recytacja i interpretacja utworów w języku angielskim nie jest łatwym zadaniem, ale dziewczyny wyśmienicie sobie z tym wyzwaniem poradziły. Sandra wybrała utwór o niesfornych dzieciakach w szkolnym autobusie, a Julita o niezwykłej przygodzie z napotkanym przy drodze robaczkiem. Obie uczestniczki przygotowały również odpowiednią charakteryzację i przebojowo zaprezentowały oba utwory. Jury konkursowe oceniało skrupulatnie wszystkie występy, po czym zgodnie stwierdziło, że poziom uczestników był niezwykle wysoki i trudno było wybrać trójkę najlepszych. Ostatecznie, Julita wywalczyła III miejsce! Gratulacje należą się obu uczennicom za brawurową interpretację wierszy, wysiłek włożony w przygotowania oraz talent aktorski i językowy. Brawo!