We wtorek 2 czerwca 2015r. odbyła się w Zespole Szkół w Czarnymlesie II edycja konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Drzwi do kariery”. Zgodnie z regulaminem, naszą szkołę reprezentowały trzy „podmioty wykonawcze”. Byli to: Agata Ligocka z kl. I b SP z piosenką „Eldorado”, tercet w składzie : Marta Płomińska, Agnieszka Urbaniak i Agata Wnuk z kl. I gim w piosence „Hallelujah” oraz zespół wokalny VIOLINKI z piosenką „Pod wspólnym niebem”. Konkurs był okazją do skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych szkół naszej gminy, zaprezentowania się przed szerszym forum i nabycia kolejnych doświadczeń scenicznych oraz umiejętności interpersonalnych. Wszyscy nasi wokaliści zaprezentowali się znakomicie, swoim poziomem wykonawczym, interpretacją oraz strojem podkreślającym charakter utworów zachwycili jury oraz licznie zgromadzoną publiczność.
Werdyktem jury VIOLINKI zdobyły I miejsce w kat. zespołów szkół podstawowych, Agatka zajęła II miejsce w kat. solistów klas I – III szkoły podstawowej, natomiast Agata, Marta i Agnieszka również II miejsce w kat. zespołów z gimnazjum. Do konkursu uczniów przygotowała p. Bogusława Górska.
Sukcesy naszych wokalistów dowodzą, że jesteśmy prawdziwą Szkołą Odkrywców Talentów i dobrze wspieramy uzdolnienia uczniów w Szkolnym Systemie Wspierania Zdolności.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.