Z okazji Tygodnia Bibliotek, bibliotekę w Wysocku Małym odwiedzały dzieci z przedszkola, kl. O oraz klas I-III. Młodsze dzieci uczestniczyły w zabawie Pt: Bajkowe spotkania. Były zagadki, rebusy. Po rekwizytach pochodzących z różnych bajek dzieci odgadywały co to za bajka. Przy okazji przypomnieliśmy sobie jak należy obchodzić się z książką i jak zachowywać się w bibliotece. Troszkę starsze dzieci wykonywały zakładkę do książki, ucząc się do czego ona służy i dlaczego warto ją mieć. Dzieci z kl. II i III uczestniczyły w zajęciach o budowie książki. Przedstawiono z jakich części składa się książka, kim jest autor a kim ilustrator. Następnie dzieci wykonywały ilustracje do „Lokomotywy” Tuwima. Z kolorowych obrazków powstała książka ilustrowana.

Bibliotekarka otrzymała dyplom Siewcy literatury, który był miłym akcentem z okazji Dnia Bibliotekarza. Dzieci natomiast poczęstowały się słodkim upominkiem.