Organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi to już nasza szkolna tradycja. 11 maja, w poniedziałek, na spotkanie z uczniami Zespołu Szkół w Wysocku Małym dotarł wyjątkowy podróżnik, Arkady Paweł Fiedler, który w ciągu prawie czterech miesięcy przejechał kontynent afrykański małym Fiatem 126p (od północy aż po południowe wybrzeże). Pan Arkady z niezwykłą wytrwałością i pomysłowością kontynuuje pasję swojego dziadka-słynnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Podróż malucha przez Afrykę można było śledzić od września 2014 roku w internecie. Wydarzenie to ma swój profil na portalu społecznościowym facebook, i to właśnie tam, całą eskapadę obserwowała dokładnie i komentowała grupa gimnazjalistów z klasy drugiej, która na podstawie wyczynu pana Arkadego realizuje gimnazjalny projekt edukacyjny. W skład grupy wchodzą: Jagoda Kania, Michał Szkudlarek, Natalia Tyszko, Kacper Gąsiorek, Klaudia Kaczmarek i Przemysław Florczyk. Dzięki temu, że pan Arkady przyjął nasze zaproszenie, cała szkolna społeczność mogła wysłuchać historii zucha-malucha na trudnym afrykańskim szlaku, nauczyć się, jak można realizować własne marzenia, a przede wszystkim, jak fascynujący jest świat i mieszkający w nim ludzie. To niesamowite, jakie piękno kryje się w odległych rejonach świata. Mamy nadzieję, że przykład pana Arkadego pokazał naszym uczniom wartość dążeń do wyznaczanych sobie celów i zaciekawił wszystkich swoją przygodą. A tych, którzy czują jeszcze niedosyt zapraszamy na profil „Po Drodze Afryka” na facebook’u oraz do śledzenia kolejnych podróży słynnego już Malucha.