Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Co roku w Pikniku Naukowym uczestniczy około 200 instytucji z Polski oraz całego świata. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy codziennej pracy. Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne, jak i humanistyczne. Impreza zapewnia bogactwo pokazów, doświadczeń i prezentacji.

W tym roku na tej naukowej imprezie swoje stanowisko mieli także uczniowie naszej szkoły. W naszym namiocie można było zapoznać się z działaniem zabawek fizycznych. Organizatorem przedsięwzięcia był nasz fizyk – Rafał Jakubowski. Działanie zabawek fizycznych tłumaczyli uczniowie: Zuzanna Waloszczyk, Dawid Kurek i Jakub Lewandowski. Nasze stanowisko cieszyło się wielką popularnością. Odwiedziło nas kilkanaście tysięcy osób. Zostaliśmy także poproszeni do krótkiego wywiadu radiowego. Dawid Kurek i Jakub Lewandowski na falach eteru tłumaczyli słuchaczom Polskiego Radia ,,Jedynki” działanie zabawek fizycznych i ich roli w poznawaniu praw fizyki. Spotkaliśmy też wiele znanych osobowości. Mieliśmy także możliwość zwiedzania Stadionu Narodowego. Na jego terenie odbywał się Piknik. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy do Warszawy.