W poniedziałek, 27 kwietnia, uzdolnieni językowo uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach Zespołu Szkół w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów uczniowskich z Chynowej, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Przygodziczek oraz gospodarze z Wysocka Małego. Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego, rozwijanie współpracy w grupie, motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy i rozwijania talentów językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych.

Formuła zawodów nie była typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem. Młode talenty językowe bardzo zaangażowały się w każde wyznaczone zadanie i walka do końca była wyrównana. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Przygodzicach, drugie miejsce zdobył team z Jankowa Przygodzkiego a trzecie, po dwóch dogrywkach przyznano drużynie z Przygodziczek. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe dla zwycięskich drużyn wręczyła pani Dyrektor Irena Dymarczyk oraz organizatorki turnieju: panie Justyna Perz i Iwona Grobelna. Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie, a Radzie Rodziców w Wysocku Małym i wydawnictwu Oxford, za ufundowanie wspaniałych nagród.