Uczeń klasy V szkoły podstawowej - Łukasz Bąk oraz klasy II gimnazjum – Krystian Kaźmierczak, wraz z opiekunem - panem Piotrem Szkudlarkiem, 19 kwietnia 2015 r., reprezentowali naszą szkołę w III OTWARTYCH MISTRZOSTWACH W SZACHACH O PUCHAR DYREKTORA I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Zawody odbyły się zgodnie z przepisami Kodeksu Szachowego na dystansie 7 rund, 15 minut na zawodnika. Nasi reprezentanci mogli zmierzyć swoje siły z czołówką zawodników z powiatu ostrowskiego.
Z całej trójki najwyżej uplasował się Krystian Kaźmierczak, który ostatecznie zajął 26. pozycję na 44 startujących, pokonując trzech z czterech zawodników, z którymi przyszło mu się zmierzyć.